Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

O e-Aukcích

Zvažujete-li prodej nemovitosti, můžete si dnes na trhu s realitami vybrat mezi tradičním zprostředkováním prodeje Vaší nemovitosti a moderním prodejem formou elektronické aukce, nebo-li E-AUKCE - veřejného výběrového řízení k dosažení nevýhodnější prodejní ceny.

Na realitním trhu jsou nemovitosti, kde se i zkušenému realitnímu makléři špatně určuje jejich skutečná tržní cena, a to je na místech, kde je slabá či kolísající poptávka po nemovitostech (důvodem může být - málo atraktivní místo, nízká zaměstnanost, prašné prostředí, hluk a jiné důvody). Pokud je i Vaše nemovitost dnes špatně prodejná, měli byste v E-AUKCI (elektronické on-line soutěži mezi více uchazeči najednou) spolu s námi dosáhnout rychlejšího a lepšího prodeje! U těchto typů nemovitostí je vyvolávací cena pro e-aukci nižší, než je cena ze znaleckého posudku vypracovaného na obvyklou cenu nemovitosti. 

Na realitním trhu jsou však nemovitosti, u kterých lze předpokládat značný zájem o ně na realitním trhu (např. byty a domy v centrech měst, exkluzivní nabídky, 100% pronajaté nemovitosti se zajímavým výnosem a jiné…) a pro tyto nemovitosti doporučujeme E-AUKCI také. Pokud sem spadá i Vaše VIP nemovitost, měli byste v E-AUKCI spolu s námi dosáhnout vyšší prodejní ceny! U těchto typů nemovitostí je vyvolávací cena pro e-aukci rovna ceně ze znaleckému posudku vypracovaného na obvyklou cenu nemovitosti. 

Účelem E-AUKCE je získat pro prodávajícího z více zájemců o koupi nemovitostí takového zájemce, který je ochoten zaplatit za nemovitost kupní cenu dosaženou v E-AUKCI. E-AUKCE nemovitosti slouží ke stanovení kupní ceny pro její následný prodej kupní smlouvou. E-AUKCÍ nemůže dojít přímo k prodeji nemovitosti, neboť to právní předpisy upravující nabývání nemovitosti neumožňují. Vítězi E-AUKCE je zprostředkována možnost uzavřít kupní smlouvu s prodávajícím, nezískává však na to právní nárok. Aukce není dražbou ve smyslu zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, ve znění pozdějších předpisů.

Účastníkem aukce může být jak fyzická osoba starší 18 let plně svéprávná tak právnická osoba s právní osobností.

E-AUKCE organizujeme společně s odborníky z renomované ostravské společnosti NAR Marketing, s.r.o.  na jejich aukčním portále s prověřeným eAukčním software PROebiz, který využívají  nejen velká města a magistráty, např. i město Olomouc, ale i velké společnosti jako O2 Czech republic, a.s., E ON Česká republika, s.r.o., apod. 

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci